Община Силистра

Начало | Общинска собственост | Профил на купувача | Защита на лични данни

Завършиха Общинските коледни турнири

image 2532

От 11 до 19 декември се проведоха серия от Общински спортни турнири, организирани от Община Силистра, Превантивния информационен Център и Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетните и непълнолетните, като част от кампанията си "Младежта срещу насилието и наркотиците".

В Коледния баскетболен турнир, който се проведе на 11 и 12 декември в спортна зала "Дръстър", участваха 100 деца - момичета и момчета. Децата бяха разпределени в две възрастови групи ІІ - ІІІ клас и ІV - V клас.

Във възрастовата група ІІ - ІІІ клас на първо място за момичета се класира отбора на ОУ "Св. св. Кирил и Методий", на второ - отбора на ОУ "Отец Паисий".

При момчетата победители станаха състезателите от ОУ "Иван Вазов", второто място заслужено зае отбора от ОУ "Отец Паисий" и на почетното трето място се класира отбора на ОУ "Св. св. Кирил и Методий".

След оспорвана игра във втората възрастова група първо място за момичета завоюва отборът на ОУ "Св. св. Кирил и Методий", следван от тима на ОУ "Иван Вазов".

При момчетата отборът на ОУ "Отец Паисий" спечели първото място. На второ и трето място се класираха съответно отборите от ОУ "Св. св. Кирил и Методий и ОУ "Иван Вазов".

Следващото състезание по програма бе по безопасност на движението "Приложно колоездене", с любезното домакинство на ОУ "Иван Вазов". Състезанието премина в два етапа: първи етап - решаване на тест по безопасност на движението и втори етап - майсторско управление на велосипед. Участие взеха 3 смесени отбора от от ОУ "Отец Паисий", ОУ "Иван Вазов" и ОДК. Първо място завоюва отборът от ОУ "Отец Паисий", на второ място остана ОУ "Иван Вазов", а на трето - отборът на ОДК.
На 15 и 16 декември се проведе турнирът по шахмат, който бе със съдеиствието на ОУ "Отец Паисий". . В състезанието участваха 37 момчета и момичета, разпределени в две възрастови групи от I до IV клас и от V до VII клас. При децата от I до I V клас победител при момчетата стана Александър Мораров от ОУ "Иван Вазов". На второ и трето място се класираха Момчил Нейков - ОУ "Отец Паисий" и Стелиян Петров от ОУ "Иван Вазов".

Моника Гаврилова от ОУ "Отец Паисий" е победител при момичета от I до I V клас, следвана от Доротея Добрева, представила ОУ "Св. св. Кирил и Методи" и Елена Кунчева от ОУ "Иван Вазов".

При момчетата от V до VII клас на първо място се класира Михайл Михайлов, възпитаник на ОУ "Иван Вазов", второто място зае Емре Вежди от ОУ "Отец Паисий" и на трето място се класира Калоян Манев, отново представител на ОУ "Отец Паисий".

При момичетата във възрастовата група V - VII клас призовото първо място зае Сиана Михайлова представител на ПМГ "Св. Климент Охридски". На второ и трето място се класираха Ростислава Русева - ОУ "Отец Паисий" и Александра Лефтерова от СОУ "Юрий Гагарин".

Последното състезание от традиционните общински коледните турнири бе по футбол. Участниците бяха разделени на три групи, момчета 4-5 клас, момичета 4-6 клас и девойки 8-12 клас.

При момчетата борбата за призови места беше между 7 отбора: СОУ "Н. Й. Вапцаров", ПМГ "Св. Кл. Охридски", СОУ "Ю. Гагарин", ОСУ "Дръстър", ОУ "Иван Вазов", ОУ "Отец Паисий", ОУ "Св.св. Кирил и Методий".

Първо място спечели отборът от ОУ "Иван Вазов", на второ стана ОУ "Св.св. Кирил и Методий" и на трето - СОУ "Н.Й.Вапцаров".

При момичета от втората група (4-6 клас) участваха 4 отбора: ОУ "Отец Паисий", ПМГ "Св.Кл. Охридски", ОУ "Иван Вазов" и ОСУ "Дръстър", които се класираха както следва: първо място ОУ "Отец Паисий", второ място ПМГ "Св.Кл. Охридски", трето място ОУ "Иван Вазов".

При девойките след отказ от участие на един от записалите се отбори бе проведена двустранна среща между отборите на ОСУ "Дръстър" и ПГСУАУ "Ат.Буров", в която убедително надделяха девойките от ПГСУАУ "Ат.Буров".
Присъстващите на всички състезания имаха се насладиха на оспорвани и интересни двубои. Участниците показаха силен спортен дух и дадоха всичко от себе си, за да заемат челни места. След всяко едно състезание всички участници получиха награди от организаторите.

Публикувано на: 22 декември 2014 г. / Печат