Община Силистра

Начало | Общинска собственост | Профил на купувача | Защита на лични данни

Световният шампион по канадска борба Християн Маринов грабна големите награди - Приз на публиката и Спортист на годината


image 3394

Световният шампион по канадска борба - Християн Маринов, оглави спортните класации - тази на публиката и тази, която определят журналисти и спортисти по време на традиционната церемония под егидата на Кмета на Община Силистра. На спортното събитие присъстваха кметът д-р Юлиян Найденов, председателят на Общински съвет - Силистра - д-р Мария Димитрова, заместник-кметът "Хуманитарни дейности" - г-жа Денка Михайлова, треньори, спортисти и техните близки и приятели.
Кметът, д-р Юлиян Найденов, поздрави спортистите: "През изминалата календарна година имах удоволствието да стисна ръка на световни и европейски шампиони. Всъщност Вие ме зареждахте. Вашите успехи ни правиха щастливи."
"Спортът е здраве. Той възпитава устойчивост, решителност и постоянство. Заедно с общинските съветници винаги сме подкрепяли Вашите спортни изяви и амбиции." - с тези думи председателят на Общински съвет - Силистра - д-р Мария Димитрова се обърна към спортисти, треньори и председатели на спортните клубове.
Г-жа Денка Михайлова награди Никол Радева за особени заслуги през 2015 г.
Днес в Силистра бяха наградени и доайените в различни видове спорт: ГЕОРГИ ТАШЕВ /състезател и треньор по футбол/, ДИМИТЪР КОСТАДИНОВ/състезател и треньор - борба/,
ДИМИТЪР СТОЙЧЕВ /приложно колоездене/, ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ /състезател и треньор по борба/, СИМЕОН ИВАНОВ КОЛЕВ /състезател и треньор по футбол/, ПЕНЧО ВЕЛИКОВ / състезател и треньор - плуване/.
Ето и окончателното подреждане , в обратен ред, на Десетте най- добри спортисти на Силистра-2015 г.

№10. РУСТИСЛАВ ПЕТКОВ ДОБРЕВ, роден/а 1998 год.
ССКЕ "Багаин"
треньор : Златко Цвятков
възрастова група: младежи
дисциплина /категория/: самбо /52 кг./
състезания и класиране:

ХV място - Световно първенство по самбо /мъже/ - Мароко
ІІ място - Държавно първенство - самбо /мъже/ - гр. София
ІІІ място - Държавно първенство - самбо /младежи 20г.- 52кг./ - гр. София
ІІІ място - Държавно първенство - самбо /юноши до 18г./ - гр. София
І място - Държавно първенство по джу-джицу /файтинг/ - гр. Бургас

№9. ВЕЛИСЛАВА ЙОРДАНОВА СТАМАТОВА, роден/а 1996 год.
ЛСК "Олимп 97"
треньор : Илия Недков
възрастова група: девойки старша
дисциплина /категория/: гладко бягане

І място - Държавно първенство /400м. / - гр. Добрич

№8. ПРЕСЛАВ МИЛЕНОВ НЕДЕЛЧЕВ, роден/а 1997 год.
СК по баскетбол "Доростол"
треньор : Светлана Тодорова
възрастова група: юноши
дисциплина /категория/: баскетбол
състезания и класиране:

ХV място - Европейско първенство - Австрия
VІ място - Държавно първенство - гр.София
ІІІ място - Държавно ученическо първенство - гр. Варна

№7.ТЕА АНГЕЛОВА ДИМИТРОВА, роден/а 1997 год.
Стрелкови клуб "Снайпер 92"
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: девойки старша
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:

ІІ място - Държавно първенство /50м.- 3х20 изстрела/ - гр. София
ІІ място - Държавно първенство /50м.- легнал/ - гр. София
ІІ място - Държавно първенство /10м./ - гр. София

№ 6. ГЕОРГИ ТОДОРОВ КЪРДЖИЕВ, роден/а 1979 год.
АСК "Тони - Старт"
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: автокрос / бъги - до 1600 сс/
състезания и класиране:

ІV място - Международно участие /индивидуално/- Украйна
І място - Държавен шампионат /индивидуално/ - гр. Кърджали
ІV място - Държавен шампионат /индивидуално/ - гр. Златоклас
ІV място - Държавен шампионат /индивидуално/ - гр. Силистра
І място - Държавен шампионат /индивидуално/ - гр. Чирпан
І място - Държавен шампионат /индивидуално/ - гр. Челопеч
І място - Държавен шампионат /отборно за 2015г./

№ 5. РАФАИЛ АНДРЕУ, РОДЕН/А 2001 ГОД.
Карате клуб "Славия - Истър"
треньор : Сергей Петров
възрастова група: кадети
дисциплина /категория/: карате
състезания и класиране:

ІІІ място - Световно първенство /кумите - индивидуално/ - Сърбия
ІІІ място - Европейско първенство /кумите - индивидуално / - Латвия
І място - Национална купа /кумите - индивидуално/ - гр. Габрово
І място - Национално първенство /кумите - индивидуално/ - гр. София

№ 4. НАЧО МАРИНОВ НАЧЕВ, роден/а 1997 год.
ССКЕ "Багаин"
треньор : Неделчо Цвятков
възрастова група: младежи
дисциплина /категория/: самбо /48 кг./
състезания и класиране:

ІІІ място - Европейско първенство по самбо /48 кг./ - Сърбия
І място - Държавно първенство по самбо /48 кг./ - гр. София
ІІІ място - Държавно първенство по самбо /мъже 52кг./ - гр. София
І място - Държавно първенство по джу-джицу /файтинг/ - гр. Бургас

№ 3. ДЕЯН БОРИСОВ ДАНАИЛОВ, роден/а 1989 год.
Карате клуб "Славия - Истър"
треньор : Сергей Петров
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: карате
състезания и класиране:

І място - Европейско първенство /кумите - микс/ - Латвия
ІІІ място - Европейско първенство /кумите - отборно/ - Латвия
ІІІ място - Европейско първенство /кумите - индивидуално/ - Латвия
І място - Национална купа - гр. Габрово
ІІІ място - Национално първенство - гр. София

№ 2. ГЕОРГИ ПАНЕВ ГЕОРГИЕВ, роден/а 1998 год.
Плувен клуб "Доростол"
треньор : Христо Бончев
възрастова група: младежи
дисциплина /категория/: плуване
състезания и класиране:

50 метров басейн
ІІІ място - Балканиада /4х100 щафета/- Румъния
І място - Държавно лично отборно първенство /50м. свободен стил - младежи/ - гр. София /Национален рекорд/
І място - Държавно лично отборно първенство /100м. свободен стил - младежи/ - гр. София
І място - Държавно лично отборно първенство /50м. бътерфлай - младежи/ - гр. София
ІІІ място - Държавно лично отборно първенство /200м. свободен стил - младежи/ - гр. София

25 метров басейн
ІІІ място - Държавно лично отборно първенство /50м. свободен стил - мъже/ - гр. София
І място - Държавно лично отборно първенство /50м. свободен стил - младежи/ - гр. София
ІІІ място - Държавно лично отборно първенство /100м. свободен стил - мъже/ - гр. София
І място - Държавно лично отборно първенство /100м. свободен стил - младежи/ - гр. София
І място - Държавно лично отборно първенство /50м. бътерфлай - младежи/ - гр. София
ІІ място - Държавно лично отборно първенство /100м. бътерфлай - младежи/ - гр. София
ІІ място - Държавно лично отборно първенство /200м. свободен стил - младежи/ - гр. София

№ 1. ХРИСТИЯН РАДОСЛАВОВ МАРИНОВ, роден/а 1995 год.
СКХУ "Доростол 2011"
възрастова група: младежи до 21г.
дисциплина /категория/: Канадска борба /лява и дясна ръка до 85 кг./
състезания и класиране:

І място - Световно първенство /дясна ръка/ - Малайзия
ІІ място - Световно първенство /лява ръка/ - Малайзия
І място - Европейско първенство /дясна ръка/ - гр. София
ІІ място - Европейско първенство /лява ръка/ - гр. София
І място - Държавно първенство /дясна ръка/ - гр. Банско
І място - Държавно първенство /лява ръка/- гр. Банско
ІІ място - Международен турнир /дясна ръка/ - гр. Белоградчик
ІІ място - Международен турнир /лява ръка/ - гр. Белоградчик


 

* Протокол


Публикувано на: 19 декември 2015 г. / Печат