Община Силистра

Начало | Общинска собственост | Профил на купувача | Защита на лични данни

ЧЕТВЪРТИ НАЦИОНАЛЕН ШАМПИОНАТ АВТОКРОС "СИЛИСТРА - 2016"

image 3843

На 18 и 19 юни се проведе Четвъртият национален шампионат Автокрос "Силистра - 2016", организиран от БФАС и Община Силистра. Състезанието се състоя на специално лицензираното трасе в с. Калипетрово, с дължина 980 м. и ширина 15 м. Стартът бе в две категории: Клас до 1600 куб. см.; Клас над 1600 куб. см. и отборно. Тазгодишните победители в Автокрос "Силистра - 2016" са Антон Кунчев от АСК "Инфомик транс" и Димитър Митков от АСК "София град".

В Четвъртия национален шампионат Автокрос "Силистра - 2016" се включиха над 20 състезатели. Организатори на събитието са БФАС с финансовата подкрепа на Община Силистра. Спонсори са "Тони старт", "Медведев", "Rompetrol", "Car Trade One" и други.

Г-н Мирослав Тодоров, зам.-кмет на Община Силистра връчи купите и паричните награди на победителите. Той приветства участниците и гостите в турнира, като им пожела да продължават да развиват автомобилния спорт и да носят още емоции на своите фенове, дошли да ги подкрепят.

Финално класиране Дивизия - СУПЕР БЪГИ над 1600 куб.см.: 3-то място за Тодор Герганов, 2- ро за Христо Александров и 1 място - Димитър Митков.

Финално класиране Дивизия - Бъги до 1600 куб.см. 3 място за Димитър Калев, 2 за Бойко Янков и 1 за Антон Кунчев.

Отборно класиране: 3 - Тони старт - 47т., 2 - София град - 63т., и 1 - Инфомик Транс - 73т..

Публикувано на: 19 юни 2016 г. / Печат