Община Силистра

Начало | Общинска собственост | Профил на купувача | Защита на лични данни

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОМИНАЦИЯТА "ДЕСЕТТЕ НАЙ-ДОБРИ СПОРТИСТИ НА СИЛИСТРА ЗА 2018 Г."


image 5915

На 14 декември в хотел Данубе от 17:00 ч. ще се състои церемонията по награждаване на най-изявените ни спортисти. Номинираните спортисти може да видите на презентацията.


Стрелкови клуб "Снайпер 92"

Ванина Деянова Илиева, родена 2002 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: девойки младша
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
І място - Държавно първенство /10м. 40 изстрела микс/ - гр. София;
ІІ място - Държавно първенство /10м. 60 изстрела / - гр. София;
І място - Държавно първенство /50м. 60изстрела легнал/ - гр. София;
І място - Държавно първенство /50м. 3х20 изстрела от три положения/ - гр. София;
І място - Държавен турнир "купа ВАРНА" /10м./ - гр. Варна
І място - Държавен турнир "купа ДРЪСТЪР-2018" /10м./ - гр. Силистра

м. с. Теа Ангелова Димитрова, родена 1997 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: жени
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
ІІ място - Държавно първенство /50м.- 60 изстрела легнал / - гр. София

Боян Деянов Йорданов, роден/а 2002 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: юноши старша
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
І място - Държавно първенство /10м. 40 изстрела микс/ - гр. София;
ІІІ място -Държавно първенство /50м. 3х40 изстрела от три положения/ - гр. София;
І място - Държавен турнир "купа ВАРНА" /10м./ - гр. Варна
І място - Държавен турнир "купа ДРЪСТЪР-2018" /10м./ - гр. Силистра

Камелия Красимирова Славова, роден/а 2004 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: момичета
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
ІІ място - Държавно първенство /50м. 30изстрела легнал/ - гр. София;
І място - Държавен турнир "купа ВАРНА" /10м./ - гр. Варна;
І място - Държавен турнир "Не на дрогата" /10м./ - гр. Варна
І място - Държавен турнир "купа ДРЪСТЪР-2018" /10м./ - гр. Силистра

Златко Нотев
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК


Карате клуб "Шото-Витяз"

Красен Каменов Николаев, роден/а 2002 год.
треньор : Теодор Тодоров
възрастова група: кадет / 14г. - 15г. Джуниори
дисциплина /категория/: кумите /кадети - 70 кг./, /Джуниори - 76 кг./
състезания и класиране:
I място - Световно първенство по карате Годжу-рю - Португалия
IІ място - Световно първенство по карате Шотокан - Турция
І място - Европейско първенство по карате Шотокан - Румъния
III място - Балканско първенство по карате Кумите - Хърватска
ІI място - Национално първенство - КК Албена
ІI място - Национална купа България - гр. Габрово
І място - Международен карате турнир "Купа Алеко" - гр. Свищов
ІII място - Международен карате турнир "Grand Prix Croatia" - Хърватска
IIІ място - Международен карате турнир "Никон Оупън" - гр. София
І място - Международен карате турнир - Сърбия
І място - Международен карате турнир "Шурикен" - гр. Кюстендил

Валери Великов
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК


СКХУ "Доростол 2011"

Божидар Константинов Симеонов, роден/а 1998 год.
възрастова група: мъжедисциплина /категория/: Канадска борба /до 80 кг./
състезания и класиране:
I място - дясна ръка - Световно пътвенство - Анталия/Турция
III място - лява ръка - Световно първенство - Анталия/Турция
II място - лява ръка - Европейско първенство - София/България
I място - лява ръка - Държавно първенство - Банско

Вениамин Мирославов Димитров, роден/а 2001 год.
треньор: Светослав Калчев
възрастова група: юноши
дисциплина /категория/: Канадска борба /до 55 кг./
състезания и класиране:
VII място - лява ръка - Световно първенство - Анталия/Турция
IX място - дясна ръка - Световно първенство - Анталия/Турция
VI място - дясна ръка - Европейско първенство - София/България
VII място - лява ръка - Европейско първенство - София/България
I място - лява ръка - Държавно първенство - Банско
I място - дясна ръка - Държавно първенство - Банско
II място - лява ръка (мъже) - Държавно първенство - Банско
II място - дясна ръка (мъже) - Държавно първенство - Банско

Йордан Стефанов Цонев, роден/а 1996 год.
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: Канадска борба /до 100 кг./
състезания и класиране:
II място - лява ръка - Световно първенство - Анталия/Турция
III място - дясна ръка - Световно първенство - Анталия/Турция
II място - ляваръка - Държавно първенство - Банско

Добромир Удрев
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК


Спортен клуб по стрелба с лък "Динамикс"

Мирослав Мирославов Миткин, роден/а 2001 год.
треньор: Мирослав Петров Миткин
възрастова група: кадети
дисциплина /категория/: стрелба с лък /рекърв/
състезания и класиране:
І място - Държавно първенство /открито/ мъже - гр. Русе
ІІІ място - Държавно първенство /открито/ мъже - гр. Габрово
І място - Международен турнир "Дунавски стрели" мъже - гр. Русе

Явор Василев Христов, роден/а 1976 год.
треньор: Мирослав Петров Миткин
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: стрелба с лък /рекърв/
състезания и класиране:
Х място - Европейско първенство за мъже /отборно/ - гр. София
І място - Държавно първенство /открито/ мъже - гр. Русе
ІІІ място - Държавно първенство /открито/ мъже - гр. Габрово
І място - Международен турнир "Дунавски стрели" мъже - гр. Русе

Д-р Драгомир Валентинов Димитров, роден/а 1989 год.
треньор: Мирослав Петров Миткин
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: стрелба с лък /рекърв/
състезания и класиране:
Х място - Европейско първенство за мъже /отборно/ - гр. София
І място - Държавно първенство /открито/ мъже - гр. Русе
ІІІ място - Държавно първенство /открито/ мъже - гр. Габрово
І място - Международен турнир "Дунавски стрели" мъже - гр. Русе

Мирослав Миткин
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК


Карате клуб "Киокушин Силистра"

Александър Николаев Атанасов, роден/а 1983 год.
треньор : Зихни Хасанов
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: кумите /+ 90 кг./
състезания и класиране:
II място - Балканско карате първенство - с. Кранево
VIII място - Общо американско отворено карате първенство /кумите-мъже, абсолютна категория/ - САЩ
I място - Международен турнир по карате "Белград трофи" /кумите-мъже/ - Сърбия
VII място - Европейско отворено карате първенство /кумите-мъже, абсолютна категория/ - Молдов

Михаил Михайлов
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК


Автомобилен спортен клуб "Тони - Старт"

Димитър Калев Димитров, роден/а 1979 год.
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: автокрос / бъги - до 1600 сс/
състезания и класиране:
І място - Държавен шампионат /индивидуално/ - с. Златоклас
ІІ място - Държавен шампионат /индивидуално/ - гр. Силистра
V място - Държавен шампионат /индивидуално/ - гр. Чирпан
ІІ място - Държавен шампионат /индивидуално/ - с. Челопеч
ІІ място - Държавен шампионат /индивидуално/ - Девня
І място - Държавен шампионат /отборно за 2018г./

Георги Кърджиев
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК


Футболен клуб "Доростол" - Силистра

Илиян Бисеров Върбанов, роден/а 2006 год.
треньор: Деян Дечев
възрастова група: деца
дисциплина /категория/: футбол
състезания и класиране:
ІV място - Международен турнир "Пирин къп"/февруари/ - гр. Сандански
V място - Международен турнир "Колония къп" - гр. Бургас
ІІІ място - Зонално първенство по футбол 9 - Варна
ІV място - Международен турнир "Пирин къп"/Септември/ - гр. Сандански
ІІІ място - Зонално първенство деца група А - Варна

Златомир Миленов Ценков, роден/а 2006 год.
треньор: Деян Дечев
възрастова група: деца
дисциплина /категория/: футбол
състезания и класиране:
ІV място - Международен турнир "Пирин къп"/февруари/ - гр. Сандански
V място - Международен турнир "Колония къп" - гр. Бургас
ІІІ място - Зонално първенство по футбол 9 - Варна
ІV място - Международен турнир "Пирин къп"/Септември/ - гр. Сандански
ІІІ място - Зонално първенство деца група А - Варна

Деян Дечев
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК


Волейболен клуб "Елит"

Димитър Красенов Миланов, роден/а 1980 год.
треньор и капитан
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: волейбол /нападател
състезания и класиране:
І място - Шампион на Висша лига
ІІІ кръг - Купа България

Мустафа Гюнай Сефер, роден/а 1997 год.
треньор: Димитър Миланов
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: волейбол /либеро
състезания и класиране:
І място - Шампион на Висша лига
ІІІ кръг - Купа България

Християн Ивелинов Стефанов, роден/а 1997 год.
треньор: Димитър Миланов
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: волейбол /централен блокировач
състезания и класиране:
І място - Шампион на Висша лига
ІІІ кръг - Купа България

Димитър Миланов
ПРЕДСЕДАТЕЛ НА СК


Плувен клуб "Доростол"

Георги Панев Георгиев, роден/а 1998 год.
треньор : Христо Бончев
възрастова група: младежи, мъже
дисциплина /категория/: плуване
състезания и класиране:
50 метров басейн
І м. - Държавно първенство /свободен стил - квалификация за световно първенство/ за мъже и жени - гр. София

Венелин Великов
Председател на СК


Критерии за определяне на номинацията
"Десетте най-добри спортисти на Силистра за 2018 година"


Публикувано на: 29 ноември 2018 г. / Печат