Община Силистра

Начало | Общинска собственост | Профил на купувача | Защита на лични данни

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОМИНАЦИЯТА "ДЕСЕТТЕ НАЙ-ДОБРИ СПОРТИСТИ НА СИЛИСТРА ЗА 2019 Г."


image 6717

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОМИНАЦИЯТА
"ДЕСЕТТЕ НАЙ-ДОБРИ СПОРТИСТИ НА СИЛИСТРА ЗА 2019 г."

БОКСОВ КЛУБ ДОРОСТОЛ СИЛИСТРА
Председател - Марин Радев

Марио Радев, роден 2004 год.
треньор: Марин Радев
възрастова група: юноши младша
дисциплина /категория/: бокс /48 кг./
състезания и класиране:
ІІ място - Държавно лично отборно първенство - гр. Сливен
Първо участие

Кристиан Наков, роден 2007 год.
треньор: Марин Радев
възрастова група: ученици
дисциплина /категория/: бокс /44,5 кг. и 46 кг./
състезания и класиране:
ІІІ място - Държавен личен шампионат - гр. Добрич
ІІ място - Държавен личен отборен шампионат - гр. Горна Оряховица

Динко Денис, роден 2007 год.
треньор: Марин Радев
възрастова група: ученици
дисциплина /категория/: бокс /41,5 кг./
състезания и класиране:
ІІІ място - Държавно лично отборно първенство - гр. Горна Оряховица
Четвъртфинал - Държавно лично първенство - гр. Добрич


КАРАТЕ КЛУБ "КИОКУШИН СИЛИСТРА"
Председател - Михаил Михайлов

Борислав Борисов, роден 1997 год.
треньор : Зихни Хасанов
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: кумите /до 90 кг./
състезания и класиране:
участник в Световно открито карате първенство - Япония
I място - Балканско карате първенство /кумите/ - Гърция
I място - Държавно отворено карате първенство /кумите-мъже/ - гр. Силистра


КАРАТЕ КЛУБ "СЛАВИЯ-ИСТЪР"
Председател - Тихомир Борачев

Даниел Пехливанов, роден 1979 год.
треньор : Сергей Петров
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: ката, кумите /до 75кг./
състезания и класиране:
ІI място - Световна купа шотокан карате /ката/ - Чехия
ІIІ място - Световна купа шотокан карате /кумите/ - Чехия
ІI място - Национално първенство шотокан карате /кумите/ - гр. Варна


КАРАТЕ КЛУБ "ШОТО-ВИТЯЗ"
Председател - Валери Великов

Красен Николаев, роден 2002 год.
треньор : Теодор Тодоров
възрастова група: Джуниор / 16г. - 17г. /
дисциплина /категория/: кумите /-76 кг./
състезания и класиране:
I място - Световно първенство шотокан карате - Румъния
ІIІ място - Европейско първенство шотокан карате - Македония
ІI място - Държавно първенство - гр. София
І място - Национална купа - с. Кранево
І място - Международен турнир "Никон Оупън" - гр. София
ІII място - Международен турнир "Златен пояс" - Сърбия
І място - Международен турнир "Купа Каварна" - гр. Каварна
І място - Международен турнир "Риека" - Хърватия

Гергана Енчева, родена 2003 год.
треньор : Теодор Тодоров
възрастова група: кадети - джуниор / 14-15 г. и 16-17 г./
дисциплина /категория/: кумите /+54, -59, +59 кг./
състезания и класиране:
II място - Световно първенство шотокан карате - Румъния
І място - Европейско първенство шотокан карате - Македония
ІI място - Държавно първенство - гр. София
ІII място - Национална купа - с. Кранево
І място - Международен турнир "Купа Дръстър" - гр. Силистра
І място - Международен турнир "Купа Каварна" - гр. Каварна


ПЛУВЕН КЛУБ "ДОРОСТОЛ"
Председател - Венелин Великов

Магдалена Пепегова, родена 2007 год.
треньор : Христо Бончев
възрастова група: деца
дисциплина /категория/: плуване
състезания и класиране:
50 метров басейн
І място - Първенство за деца /с ранг на Европейско първенство/ /50 м. гръб/ - Италия
І място - Първенство за деца /с ранг на Европейско първенство/ /100 м. гръб/ - Италия
ІІ място - Първенство за деца /с ранг на Европейско първенство/ /200 м. гръб/ - Италия
І място - Държавно първенство /50 м. гръб/ - гр. Благоевград
ІІ място - Държавно първенство /100 м. гръб/ - гр. Благоевград
ІІ място - Държавно първенство /200 м. гръб/ - гр. Благоевград

Дарен Кирилов, роден/а 2007 год.
треньор : Христо Бончев
възрастова група: деца
дисциплина /категория/: плуване
състезания и класиране:
50 метров басейн
І място - Първенство за деца /с ранг на Европейско първенство/ /50 м. бътерфлай/ - Италия
І място - Първенство за деца /с ранг на Европейско първенство/ /100 м. бътерфлай/ - Италия
І място - Румънско първенство /200 м. бътерфлай/ - гр. Букурещ
І място - Румънско първенство /200 м. гръб/ - гр. Букурещ
І място - Румънско първенство /200 м. съчетано плуване/ - гр. Букурещ
ІІІ място - Румънско първенство /200 м. свободен стил/ - гр. Букурещ
ІІІ място - Държавно първенство /100 м. бътерфлай/ - гр. Благоевград
Купа за най-добър състезател в своята възраст


СПОРТЕН КЛУБ "АРМСПОРТ СИЛИСТРА"
Председател - Йордан Цонев

Йордан Цонев, роден 1996 год.
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: Канадска борба /до 100 кг./
състезания и класиране:
I място - лява ръка - Световно първенство - Румъния
II място - дясна ръка - Световно първенство - Румъния
I място - Европейско първенство - Гърция
I място - лява ръка - Държавно първенство - гр. Белоградчик
I място - дясна ръка - Държавно първенство - гр. Белоградчик

Божидар Симеонов, роден 1998 год.
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: Канадска борба /до 80 кг./
състезания и класиране:
I място - лява ръка - Световно първенство - Румъния
I място - дясна ръка - Европейско първенство - Гърция
I място - лява ръка - Държавно първенство - гр. Белоградчик
I място - дясна ръка - Държавно първенство - гр. Белоградчик

Вениамин Димитров, роден 2001 год.
треньор: Светослав Калчев
възрастова група: юноши
дисциплина /категория/: Канадска борба /до 55 кг./
състезания и класиране:
III място - Световно първенство - Румъния
III място - Европейско първенство - Гърция
I място - лява ръка - Държавно първенство - гр. Белоградчик
I място - дясна ръка - Държавно първенство - гр. Белоградчик


СПОРТЕН КЛУБ ЗА ХОРА С УВРЕЖДАНИЯ - ДОРОСТОЛ 2011
Председател - Добромир Удрев

Добромир Удрев, роден 1975 год.
треньор : д-р Иван Янев
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: спортен Шоудаун /спорт за незрящи/
състезания и класиране:
VII място - Световно първенство по Канадска борба - Румъния
IХ място - Световно първенство по Шоудаун - Италия
IV място - Европейско първенство по Канадска борба - Гърция
II място - Стрелба с лък "Купа България" - гр.Варна
VI място - Държавно първенство по Шоудаун - гр. Варна


СПОРТЕН КЛУБ ПО ЕДИНОБОРСТВА БАГАИН
Председател - Неделчо Цвятков

Стоян Стоянов, роден 2003 год.
треньор: Неделчо Цвятков
възрастова група: юноши старша възраст
дисциплина /категория/: джудо, самбо и джу джуцу /+90 кг/
състезания и класиране:
І място - Държавно първенство по джу-джуцу - гр. Ловеч
І място - Международен турнир джудо "Дунавска купа" - гр. Русе
ІІІ място - Международен турнир по джудо "Локомотив" - гр. София
ІІI място - Републикански турнир по джудо - гр. Габрово

Гергана Златева, родена 2001 год.
треньор: Неделчо Цвятков
възрастова група: девойки до 18 и 20г.
дисциплина /категория/: джудо, самбо и джу-джуцу /52 кг./
състезания и класиране:
І място - Държавен лично-отборен шампионат по самбо /девойки 18г./ - гр. София
ІІ място - Държавен лично-отборен шампионат по самбо /девойки 20г./ - гр. София
І място - Държавно първенство по джу-джуцу /48 кг./ - гр. Ловеч
ІІ място - Международен турнир джудо"Дунавска купа" /48 кг./ - гр. Русе

Едже Мехмед, родена 2007 год.
треньор: Цветан Цвятков
възрастова група: момичета
дисциплина /категория/: джудо, самбо и джу-джуцу /46 кг./
състезания и класиране:
І място - Държавно първенство по джу-джуцу /46 кг./ - гр. Ловеч
ІІ място - Държавен личен шампионат по джудо - гр. София
ІІІ място - Държавен лично-отборен шампионат по самбо /момичета/ - гр. София


СПОРТЕН КЛУБ ПО СТРЕЛБА С ЛЪК - ДИНАМИКС
Председател - Мирослав Миткин

Явор Христов, роден 1976 год.
треньор: Мирослав Миткин
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: стрелба с лък /рекърв/
състезания и класиране:
участие - Световно първенство за мъже - Холандия
участие - Европейска Международна купа - Румъния
І място - Държавно първенство /открито/ мъже - гр. Габрово
ІІ място - Държавно първенство /отборно/ - гр. Габрово
ІІ място - Държавно първенство /отборно/ - гр. Варна
І място - Международен турнир "Дунавски стрели" мъже - гр. Русе
І място - Турнир "Елин Пелин" /открито/ мъже - гр. Елин Пелин

Д-р Драгомир Димитров, роден 1989 год.
треньор: Мирослав Миткин
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: стрелба с лък /рекърв/
състезания и класиране:
ІІ място - Държавно първенство /отборно/ - гр. Габрово
ІІ място - Държавно първенство /отборно/ - гр. Варна
І място - Турнир "Купата на Кмета" - гр. Бургас


СПОРТЕН КЛУБ ПО ТЕНИС - СИЛИСТРА
Председател - Валери Василев

Лидия Енчева, родена 2006 год.
треньор: Тодор Иванов
възрастова група: до 14г.
дисциплина /категория/: тенис на корт
състезания и класиране:
І място - Международен турнир "DUB BOWL" /двойки/ - Хърватия
ІІІ място - Международен турнир "DUB BOWL" /сингъл/ - Хърватия
ІІ място - Държавен турнир /двойки до 14г./ - гр. Варна
ІІІ място - Държавен турнир /сингъл до 14г./ - гр. Варна
ІІ място - Държавен турнир /двойки до 14г./ "Купа Авеню"- гр. Бургас
ІІ място - Квалификационен турнир "DUB BOWL" /сингъл до 13г./ - гр. Стара Загора
І място - Регионален турнир /сингъл до 14г./ - гр. Варна
І място - Регионален турнир /сингъл до 14г./ - гр. Варна


СТРЕЛКОВИ КЛУБ "СНАЙПЕР - 92"
Председател - Златко Нотев

Ванина Илиева, роден/а 2002 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: девойки младша
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
І място - Държавно първенство /50м. 3х20 изстрела от три положения/ - гр. София;
ІІ място - Държавно първенство /50м. 60 изстрела легнал/ - гр. София
ІІІ място - Държавно първенство /10м. 40 изстрела микс/ - гр. Търговище
ІІІ място - Държавно първенство /10м. 60 изстрела / - гр. Търговище
І място - Държавен турнир "купа ВАРНА" /10м. 60 изстрела/ - гр. Варна
І място - Държавен турнир "Търговище" /10м. 60 изстрела/ - гр. Търговище
ІІ място - Държавен турнир "ЛЕВСКИ" /10м. 60 изстрела./ - гр. София

Камелия Славова, роден/а 2004 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: момичета
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
ІІ място - Държавно първенство /10м. 40 изстрела/ - гр. София
ІІІ място - Държавно първенство /50м. 30 изстрела легнал/ - гр. София
І място - Държавен турнир "купа ВАРНА" /10м./ - гр. Варна
І място - Държавен турнир "Не на дрогата" /10м./ - гр. Варна
І място - Държавен турнир "Търговище" /10м./ - гр. Търговище

м. с. Теа Димитрова, родена 1997 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: жени
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
ІІІ място - Държавно първенство /50м.- 60 изстрела легнал / - гр. София
І място - Държавен турнир "ЛЕВСКИ" /10м. 60 изстрела./ - гр. София

Боян Йорданов, роден 2000 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: юноши старша
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
ІІІ място - Държавно първенство /10м. 40 изстрела микс/ - гр. Търговище
ІІІ място - Държавно първенство /10м. 60 изстрела / - гр. Търговище
І място - Държавен турнир "купа ВАРНА" /10м. 60 изстрела/ - гр. Варна
І място - Държавен турнир "Търговище" /10м. 60 изстрела/ - гр. Търговище

Стелиян Бошнаков, роден 2003 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: юноши младша
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
І място - Държавно първенство /50м. 60 изстрела легнал / - гр. София
ІІІ място - Държавен турнир "купа ВАРНА" /10м. 60 изстрела./ - гр. Варна

Севдим Емурла, роден 2002 год.
треньор : Иван Касчийски
възрастова група: юноши младша
дисциплина /категория/: пистолет
състезания и класиране:
ІІ място - Държавно първенство /10м. 60 изстрела / - гр. Търговище
І място - Държавно първенство /10м. 60 изстрела / отборно - гр. Търговище
ІІІ място - Държавно първенство отборно - гр.Стара Загора

Радослав Янков, роден 2003 год.
треньор : Иван Касчийски
възрастова група: юноши младша
дисциплина /категория/: пистолет
състезания и класиране:
ІІІ място - Държавно първенство /10м. 60 изстрела / - гр. Търговище
ІІІ място - Държавно първенство отборно /50м. 60 изстрела/ - гр. Стара Загора

Мирослав Мирчев, роден 2003 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: юноши младша
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
ІІІ място - Държавно първенство /50м. 60 изстрела легнал / - гр. София

Слав Стоянов, роден 2004 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: момчета
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
ІІІ място - Държавно първенство /50м. 30 изстрела легнал / - гр. София
І място - Държавен турнир "купа ВАРНА" /10м./ - гр. Варна;
І място - Държавен турнир "Не на дрогата" /10м./ - гр. Варна


ФУТБОЛЕН КЛУБ ДОРОСТОЛ - СИЛИСТРА
Председател - Деян Дечев

Виктор Иванов, роден 2005 год.
треньор: Деян Дечев
възрастова група: деца /U15/
дисциплина /категория/: футбол
състезания и класиране:
ІІ място - Зонално първенство "Варна" /Североизточна България/ - деца /U15/
ІІІ място - Национален турнир "Млади футболни звезди на България" - гр. Бургас
ІV място - Зонално първенство "Варна" /Североизточна България/ - деца /до 14 г./
Полузащитник с 21 гола за 2019г. Повикан за националния отбор на България.

Алиджан Алексиев, роден 2005 год.
треньор: Деян Дечев
възрастова група: деца /U15/
дисциплина /категория/: футбол
състезания и класиране:
ІІ място - Зонално първенство "Варна" /Североизточна България/ - деца /U15/
ІІІ място - Национален турнир "Млади футболни звезди на България" - гр. Бургас
ІV място - Зонално първенство "Варна" /Североизточна България/ - деца /до 14 г./
Награда за Голмайстор и Най-добър нападател на Национален турнир "Млади футболни звезди на България" - гр. Бургас. Нападател с 27 гола за 2017 г.


Критерии за определяне на номинацията
"Десетте най-добри спортисти на Силистра за 2019 година"


Публикувано на: 02 декември 2019 г. / Печат