ул. "Симеон Велики" №33
7500 Силистра
Тел.: (086) 816 333, Факс: (086) 823 333
E-mail: mayor@silistra.bg

Пет медалисти от Национално първенство по карате в Албена излъчи Карате клуб "Шото-Витяз"

picture

Публикувано на 15 април 2016 г.

Във ваканционно селище Албена, в спортна зала АЛБЕНА за втора поредна година бяха излъчени националните шампиони на България по карате, състезатели до 14-годишна възраст. На провелото се на 9 април Държавно първенство взеха участие 180 деца от 23 клуба от цялата страна. Карате клуб "Шото -Витяз" бе представен от 8 състезатели 5 от клуба в гр.Силистра и 3 от клуба в гр. Дулово.Състезателите участници в първенството бяха избрани от треньорите Теодор Тодоров и Валери Великов след показаните резултати от участията в четирите поредни турнира през месец март. Класиралите се в Държавното първенство могат да бъдат сред избраните за участие в Балканското първенство през май в Сърбия. От общо осем участници класиралите се на призови места са 5 от децата. Сребърни медалисти в дисциплината кумите са Атакан Тансер от гр. Дулово, Емилиян Друмев и Виктор Стилянов от Силистра. Бронзови медалисти са Максим Калоянов от Дулово и Гергана Енчева от Силистра.
Организацията на турнира бе на много високо професионално ниво. Участниците в първенството и треньорите изказват благодарност на любезните домакини от клуб Самурай гр. Добрич. Треньорите на двата клуба поздравяват всички участници за достойното представяне и пожелават на победителите успех на предстоящото Балканското първенство.