Тел.: (086) 816 333, Факс: (086) 823 333
E-mail: mayor@silistra.bg

Поредният успех на борците от град Силистра

picture

Публикувано на 20 април 2016 г.

ІV Международен турнир по борба - свободен стил, за деца, момчета и кадети се проведе през месец април в град Добрич. В него участие взеха амбициозни състезатели от България и Румъния. Борците от ОСУ "Дръстър" - Силистра и СКБ "Добруджански юнак-96" - Силистра завоюваха общо 2 златни, 2 сребърни и 5 бронзови медали, като заеха челните места в турнира.
В категория 47 кг - деца, бронзов медал завоюва петокласникът Ерен Себахтин, а Теодор Николов, също от V клас, и Теодор Петров, VІ клас, се класираха на V място. В кат. +73 кг Радослав Колев, VІ клас, се класира на първо място и завоюва златния медал.
Другият шестокласник - Неджиб Неджиб, също шампион на България, се състезава в по-голямата възрастова група - момчета, кат. 73 кг, спечелвайки сребърен медал. В същата категория бронз завоюва Сергин Юсеин, VІІІ клас, а третият шампион от силистренския отбор Денис Крумов бе безапелационен в своята категория - 85 кг, и заслужено се изкачи на върха на почетната стълбичка със златен медал. Същият бе избран и за най-резултатен състезател на турнира, за което му бе връчена купа.
При кадетите в кат. 58 кг сребърен медал спечели десетокласникът Красимир Томов, а бронзови завоюваха Преслав Обретенов, ІХ клас, и Мирослав Петков, Х клас. В кат. до 85 кг Антоний Радков, Х клас, след невероятно оспорван двубой срещу румънеца Балабан Андрей, успя да се наложи и да вземе бронзовото отличие.
Така възпитаниците на спортното училище и състезатели са СКБ "Добруджански юнак-96" се завърнаха в Силистра с общо 9 медала. Едно голямо "БРАВО" на медалистите!