Тел.: (086) 816 333, Факс: (086) 823 333
E-mail: mayor@silistra.bg

ЮНОШИТЕ НА "ДОРОСТОЛ" - ВЪЗРАЖДАТ ФУТБОЛА В СИЛИСТРА

picture

Публикувано на 05 май 2016 г.

Юношите- старша възраст на „Доростол” - Силистра триумфираха с шампионската титла в зона „Варна”. Силистренци се наложиха с 3:2 над „Дунав” - Русе в среща от последния кръг на шампионата. Мачът се игра пред близо 400 зрители на стадион “Луи Айер” в Силистра. Победата бе достатъчна заа младите доростолци да завършат сезона на върха в класирането. Прекият конкурент на „Доростол” за първата позиция „Калиакра”- Каварна спечели двубой със „Светкавица” в Търговище с 0:1. Но това не бе достатъчно за каварненци да финишират първи. Младите силистренски футболисти направиха впечатляващ двубой, в който преобладаваше борбата на тежкия терен. Непрекъснатите валежи през последните дни в Силистра влошиха качеството на тревната настилка. Времето обаче не попречи на местните любители на футбола да подкрепят своите любимци, сътворявайки истински футболен празник на стадион “Луи Айер”. Домакините започнаха отлично срещата и откриха резултата в 11-ата минута след гол на Мелих Алим. При този резултат приключи първата част. Второто полувреме бе със сериозна доза емоции както на терена, така и по трибуните. В 60-ата минута съдията отсъди дузпа за русенци и резултатът бе изравнен. Десет минути по-късно футболистите на „Дунав” направиха обрат в резултата – 1:2. Усилията на доростолци се увенчаха с успех след направени успешни тактически смени от терньора Деян Дечев. В 80-ата минута се разписа Джем Бердиш – 2:2. В оставащите минути пред вратата на гостите буквално завря и закипя. Домакините пропуснаха няколко добри положения за гол и когато всички на стадиона виждаха изплъзващия се успех, Георги Николов реализира безценния гол в даденото от рефера четири минутно продължение - 3:2.
Щастливият наставник на „Доростол” Деян Дечев сподели, че подобен успех при юношите не е постиган от десетилетия. “Щастлив съм! В момента все още не мога да осъзная какво точно сторихме, но усещането е страхотно. Пожелавам на всички треньори да имат подобни радости. За мен е удоволствие да работя с тези прекрасни млади футболисти. В началото на сезона никой не ни слагаше в сметките, но днес сме шампиони. Преди осем години станахме първи с детския отбор отново с една точка, но така е по-сладко”, сподели Дечев.
Любопитен щрих след срещата беше изненадващо телефонно обаждане от страна на майката на легендата на българския футбол Христо Стоичков – Пенка. Тя поздрави шампионите и им пожела бъдещи успехи във футбола. Наставникът на лидера в Североизточната „В” група „Черноморец” -Балчик Георги Иванов – Геша, работил като треньор в Силистра, също поздрави отбора на силистренци за успеха. Поздрави поднесе и Иван Иванов от ГЕРБ, който направи парично дарение за отбора. Младите доростолци благодарят на кмета Община Силистра, д-р Юлиян Найденов, за моралната и финансова подкрепа през целия сезон, за което те се отплатиха достойно.