ул. "Симеон Велики" №33
7500 Силистра
Тел.: (086) 816 333, Факс: (086) 823 333
E-mail: mayor@silistra.bg

ТРИ ШАМПИОНСКИ ТИТЛИ, МЕДАЛИ И КУПИ ЗА СК "СНАЙПЕР-92" И СУ "ДРЪСТЪР" - СИЛИСТРА

picture

Публикувано на 22 юни 2017 г.

Отборът на СК „Снайпер-92“ - Силистра отстреля конкуренцията при момчетата и момичетата на държавното първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие за всички възрасти и дисциплини, провело се от 13 до 18 юни в Търговище.
През първия ден стартираха най-малките, възпитаници на Спортно училище „Дръстър“, които премериха сили на пушка от положение легнал и на спортен пистолет.
Безапелационни победители на 30 изстрела с пушка от положение легнал станаха момчетата, които буквално превзеха почетната стълбичка в конкуренцията на общо 20 състезатели. Шампион на България стана Александър Жеков, VIII клас, с 293 точки, а от двете му страни на второ и трето място се изкачиха съотборниците му Стелиян Бошнаков, VII клас, с 291.4, и Младен Господинов, VIII клас, с 289.3 точки. Момчетата грабнаха и трофеината купа за първо място в отборната надпревара с резултат от 873.7 точки.
Ситуацията почти се повтори и в същата дисциплина при момичетата. Там в конкуренция на 14 стрелкини шампионка стана Ванина Илиева, VIII клас, с 293.9 точки, следвана по петите от съотборничката й Камелия Славова, VI клас, която реализира еднакъв брой точки с нея - 293.2, но 7-те десети разлика й отредиха среброто. Другата шестокласничка Красимира Белчева се класира седма, а седмокласничката Йоанна Маринова – единадесета. Съвсем в реда на нещата е и първото отборно място, а събраният общ сбор от 872.2 т. се оказа нов държавен рекорд. Напомняме, че на държавното първенство през март на 40 изстрела с въздушна пушка момичетата имаха също постигнат рекорд.
При момчетата на спортен пистолет деветокласникът Севдим Емурла се окичи със сребро с 449 т., а осмокласниците Кольо Колев и Георги Янков се класираха съответно на осмо и десето място, спечелвайки сребърна купа за отборно второ място.
Така след първия ден дръстърци имаха в актива си 9 медала, от които 4 златни, 4 сребърни и 1 бронзов в индивидуалните и отборните надпревари.
В следващите дни юношите младша възраст Боян Йорданов, ученик от ПГСУАУ „Ат. Буров“, и Георги Георгиев, ученик от СУ „Дръстър“, в упражнението 60 изстрела от три положения се класираха на шесто и осмо място, а на 60 изстрела положение легнал – на седмо и осмо място.
Третият шампион на България е Теа Димитрова, възпитаничка на СУ „Дръстър“, сега студентка в НСА. На 60 изстрела пушка положение легнал при девойки старша възраст тя грабна златото, а на 60 изстрела пушка от три положения – среброто. В момента Теа е в гр. Зул, Германия, където от 23 до 28 юни се провежда световно първенство. Стискаме палци за късмет и успех!
Другите представители на СК „Снайпер-92“ на държавното първенство са със следните класирания: спортен пистолет, възраст жени – Велислава Михайлова е осма, а Светла Илиева – девета; свободен пистолет, възраст мъже – Андриян Ангелов е четвърти.
Треньорите Иван Касчийски и Иванка Димитрова се радват на успеха на възпитаниците си. Не са изненадани, защото знаят, че състезателите им могат много, че полагат достатъчно труд, за да успяват, и ще успяват въпреки трудностите и лошите условия, които имат.
Информация на клуба.

Снимки:
След състезанието - отляво надясно: Александър Жеков – златен медал, Младен Господинов – бронзов медал, Стелиян Бошнаков – сребро, Иванка Димитрова – треньор пушки, Камелия Славова – сребро, Красимира Белчева – седмо място, Ванина Илиева – златен медал и Йоанна Маринова – единадесето място.
Състезатели и треньори получиха благодарствени адреси от директора на спортното училище Петър Цветков