gerb

ОБЩИНА СИЛИСТРА

ул. "Симеон Велики" №33
7500 Силистра
Тел.: (086) 816 333, Факс: (086) 823 333
E-mail: mayor@silistra.bg

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОМИНАЦИЯТА "ДЕСЕТТЕ НАЙ-ДОБРИ СПОРТИСТИ НА СИЛИСТРА ЗА 2019 Г."


picture

Публикувано на 02 декември 2019 г.


ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОМИНАЦИЯТА
“ДЕСЕТТЕ НАЙ-ДОБРИ СПОРТИСТИ НА СИЛИСТРА ЗА 2019 г.”

БОКСОВ КЛУБ ДОРОСТОЛ СИЛИСТРА
Председател – Марин Радев

Марио Радев, роден 2004 год.
треньор: Марин Радев
възрастова група: юноши младша
дисциплина /категория/: бокс /48 кг./
състезания и класиране:
ІІ място – Държавно лично отборно първенство – гр. Сливен
Първо участие

Кристиан Наков, роден 2007 год.
треньор: Марин Радев
възрастова група: ученици
дисциплина /категория/: бокс /44,5 кг. и 46 кг./
състезания и класиране:
ІІІ място – Държавен личен шампионат – гр. Добрич
ІІ място – Държавен личен отборен шампионат – гр. Горна Оряховица

Динко Денис, роден 2007 год.
треньор: Марин Радев
възрастова група: ученици
дисциплина /категория/: бокс /41,5 кг./
състезания и класиране:
ІІІ място – Държавно лично отборно първенство – гр. Горна Оряховица
Четвъртфинал – Държавно лично първенство – гр. Добрич


 

КАРАТЕ КЛУБ „КИОКУШИН СИЛИСТРА”
Председател - Михаил Михайлов

Борислав Борисов, роден 1997 год.
треньор : Зихни Хасанов
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: кумите /до 90 кг./
състезания и класиране:
участник в Световно открито карате първенство - Япония
I място – Балканско карате първенство /кумите/ – Гърция
I място – Държавно отворено карате първенство /кумите-мъже/ – гр. Силистра


 

КАРАТЕ КЛУБ „СЛАВИЯ-ИСТЪР”
Председател – Тихомир Борачев

Даниел Пехливанов, роден 1979 год.
треньор : Сергей Петров
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: ката, кумите /до 75кг./
състезания и класиране:
ІI място – Световна купа шотокан карате /ката/ – Чехия
ІIІ място – Световна купа шотокан карате /кумите/ – Чехия
ІI място – Национално първенство шотокан карате /кумите/ – гр. Варна


 

КАРАТЕ КЛУБ „ШОТО-ВИТЯЗ”
Председател - Валери Великов

Красен Николаев, роден 2002 год.
треньор : Теодор Тодоров
възрастова група: Джуниор / 16г. - 17г. /
дисциплина /категория/: кумите /-76 кг./
състезания и класиране:
I място – Световно първенство шотокан карате – Румъния
ІIІ място – Европейско първенство шотокан карате – Македония
ІI място – Държавно първенство – гр. София
І място – Национална купа – с. Кранево
І място – Международен турнир „Никон Оупън“ – гр. София
ІII място – Международен турнир „Златен пояс“ – Сърбия
І място – Международен турнир „Купа Каварна“ – гр. Каварна
І място – Международен турнир „Риека“ – Хърватия

Гергана Енчева, родена 2003 год.
треньор : Теодор Тодоров
възрастова група: кадети - джуниор / 14-15 г. и 16-17 г./
дисциплина /категория/: кумите /+54, -59, +59 кг./
състезания и класиране:
II място – Световно първенство шотокан карате – Румъния
І място – Европейско първенство шотокан карате – Македония
ІI място – Държавно първенство – гр. София
ІII място – Национална купа – с. Кранево
І място – Международен турнир „Купа Дръстър“ – гр. Силистра
І място – Международен турнир „Купа Каварна“ – гр. Каварна


 

ПЛУВЕН КЛУБ „ДОРОСТОЛ”
Председател - Венелин Великов

Магдалена Пепегова, родена 2007 год.
треньор : Христо Бончев
възрастова група: деца
дисциплина /категория/: плуване
състезания и класиране:
50 метров басейн
І място – Първенство за деца /с ранг на Европейско първенство/ /50 м. гръб/ – Италия
І място – Първенство за деца /с ранг на Европейско първенство/ /100 м. гръб/ – Италия
ІІ място – Първенство за деца /с ранг на Европейско първенство/ /200 м. гръб/ – Италия
І място – Държавно първенство /50 м. гръб/ – гр. Благоевград
ІІ място – Държавно първенство /100 м. гръб/ – гр. Благоевград
ІІ място – Държавно първенство /200 м. гръб/ – гр. Благоевград

Дарен Кирилов, роден/а 2007 год.
треньор : Христо Бончев
възрастова група: деца
дисциплина /категория/: плуване
състезания и класиране:
50 метров басейн
І място – Първенство за деца /с ранг на Европейско първенство/ /50 м. бътерфлай/ – Италия
І място – Първенство за деца /с ранг на Европейско първенство/ /100 м. бътерфлай/ – Италия
І място – Румънско първенство /200 м. бътерфлай/ – гр. Букурещ
І място – Румънско първенство /200 м. гръб/ – гр. Букурещ
І място – Румънско първенство /200 м. съчетано плуване/ – гр. Букурещ
ІІІ място – Румънско първенство /200 м. свободен стил/ – гр. Букурещ
ІІІ място – Държавно първенство /100 м. бътерфлай/ – гр. Благоевград
Купа за най-добър състезател в своята възраст


 

СПОРТЕН КЛУБ „АРМСПОРТ СИЛИСТРА“
Председател - Йордан Цонев

Йордан Цонев, роден 1996 год.
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: Канадска борба /до 100 кг./
състезания и класиране:
I място - лява ръка - Световно първенство - Румъния
II място – дясна ръка - Световно първенство – Румъния
I място - Европейско първенство - Гърция
I място – лява ръка - Държавно първенство – гр. Белоградчик
I място – дясна ръка - Държавно първенство – гр. Белоградчик

Божидар Симеонов, роден 1998 год.
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: Канадска борба /до 80 кг./
състезания и класиране:
I място - лява ръка - Световно първенство - Румъния
I място - дясна ръка - Европейско първенство - Гърция
I място - лява ръка - Държавно първенство – гр. Белоградчик
I място - дясна ръка - Държавно първенство - гр. Белоградчик

Вениамин Димитров, роден 2001 год.
треньор: Светослав Калчев
възрастова група: юноши
дисциплина /категория/: Канадска борба /до 55 кг./
състезания и класиране:
III място - Световно първенство - Румъния
III място - Европейско първенство - Гърция
I място - лява ръка - Държавно първенство - гр. Белоградчик
I място - дясна ръка - Държавно първенство - гр. Белоградчик


 

СПОРТЕН КЛУБ ЗА ХОРА С УВРЕЖДАНИЯ – ДОРОСТОЛ 2011
Председател - Добромир Удрев

Добромир Удрев, роден 1975 год.
треньор : д-р Иван Янев
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: спортен Шоудаун /спорт за незрящи/
състезания и класиране:
VII място - Световно първенство по Канадска борба - Румъния
IХ място - Световно първенство по Шоудаун - Италия
IV място - Европейско първенство по Канадска борба - Гърция
II място – Стрелба с лък „Купа България“ – гр.Варна
VI място - Държавно първенство по Шоудаун - гр. Варна


 

СПОРТЕН КЛУБ ПО ЕДИНОБОРСТВА БАГАИН
Председател – Неделчо Цвятков

Стоян Стоянов, роден 2003 год.
треньор: Неделчо Цвятков
възрастова група: юноши старша възраст
дисциплина /категория/: джудо, самбо и джу джуцу /+90 кг/
състезания и класиране:
І място – Държавно първенство по джу-джуцу - гр. Ловеч
І място – Международен турнир джудо „Дунавска купа“ – гр. Русе
ІІІ място – Международен турнир по джудо „Локомотив“ – гр. София
ІІI място – Републикански турнир по джудо – гр. Габрово

Гергана Златева, родена 2001 год.
треньор: Неделчо Цвятков
възрастова група: девойки до 18 и 20г.
дисциплина /категория/: джудо, самбо и джу-джуцу /52 кг./
състезания и класиране:
І място – Държавен лично-отборен шампионат по самбо /девойки 18г./ – гр. София
ІІ място – Държавен лично-отборен шампионат по самбо /девойки 20г./ – гр. София
І място – Държавно първенство по джу-джуцу /48 кг./ - гр. Ловеч
ІІ място – Международен турнир джудо„Дунавска купа“ /48 кг./ – гр. Русе

Едже Мехмед, родена 2007 год.
треньор: Цветан Цвятков
възрастова група: момичета
дисциплина /категория/: джудо, самбо и джу-джуцу /46 кг./
състезания и класиране:
І място – Държавно първенство по джу-джуцу /46 кг./ - гр. Ловеч
ІІ място – Държавен личен шампионат по джудо – гр. София
ІІІ място – Държавен лично-отборен шампионат по самбо /момичета/ – гр. София


 

СПОРТЕН КЛУБ ПО СТРЕЛБА С ЛЪК – ДИНАМИКС
Председател - Мирослав Миткин

Явор Христов, роден 1976 год.
треньор: Мирослав Миткин
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: стрелба с лък /рекърв/
състезания и класиране:
участие – Световно първенство за мъже - Холандия
участие – Европейска Международна купа - Румъния
І място – Държавно първенство /открито/ мъже - гр. Габрово
ІІ място – Държавно първенство /отборно/ - гр. Габрово
ІІ място – Държавно първенство /отборно/ - гр. Варна
І място – Международен турнир „Дунавски стрели“ мъже - гр. Русе
І място – Турнир „Елин Пелин“ /открито/ мъже - гр. Елин Пелин

Д-р Драгомир Димитров, роден 1989 год.
треньор: Мирослав Миткин
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: стрелба с лък /рекърв/
състезания и класиране:
ІІ място – Държавно първенство /отборно/ - гр. Габрово
ІІ място – Държавно първенство /отборно/ - гр. Варна
І място – Турнир „Купата на Кмета“ - гр. Бургас


 

СПОРТЕН КЛУБ ПО ТЕНИС – СИЛИСТРА
Председател - Валери Василев

Лидия Енчева, родена 2006 год.
треньор: Тодор Иванов
възрастова група: до 14г.
дисциплина /категория/: тенис на корт
състезания и класиране:
І място – Международен турнир „DUB BOWL“ /двойки/ - Хърватия
ІІІ място – Международен турнир „DUB BOWL“ /сингъл/ - Хърватия
ІІ място – Държавен турнир /двойки до 14г./ - гр. Варна
ІІІ място – Държавен турнир /сингъл до 14г./ - гр. Варна
ІІ място – Държавен турнир /двойки до 14г./ „Купа Авеню“- гр. Бургас
ІІ място – Квалификационен турнир „DUB BOWL“ /сингъл до 13г./ - гр. Стара Загора
І място – Регионален турнир /сингъл до 14г./ - гр. Варна
І място – Регионален турнир /сингъл до 14г./ - гр. Варна


 

СТРЕЛКОВИ КЛУБ „СНАЙПЕР - 92”
Председател - Златко Нотев

Ванина Илиева, роден/а 2002 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: девойки младша
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
І място – Държавно първенство /50м. 3х20 изстрела от три положения/ - гр. София;
ІІ място – Държавно първенство /50м. 60 изстрела легнал/ - гр. София
ІІІ място – Държавно първенство /10м. 40 изстрела микс/ - гр. Търговище
ІІІ място – Държавно първенство /10м. 60 изстрела / - гр. Търговище
І място – Държавен турнир „купа ВАРНА“ /10м. 60 изстрела/ - гр. Варна
І място – Държавен турнир „Търговище“ /10м. 60 изстрела/ - гр. Търговище
ІІ място – Държавен турнир „ЛЕВСКИ“ /10м. 60 изстрела./ - гр. София

Камелия Славова, роден/а 2004 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: момичета
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
ІІ място – Държавно първенство /10м. 40 изстрела/ - гр. София
ІІІ място – Държавно първенство /50м. 30 изстрела легнал/ - гр. София
І място – Държавен турнир „купа ВАРНА“ /10м./ - гр. Варна
І място – Държавен турнир „Не на дрогата“ /10м./ - гр. Варна
І място – Държавен турнир „Търговище“ /10м./ - гр. Търговище

м. с. Теа Димитрова, родена 1997 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: жени
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
ІІІ място – Държавно първенство /50м.- 60 изстрела легнал / - гр. София
І място – Държавен турнир „ЛЕВСКИ“ /10м. 60 изстрела./ - гр. София

Боян Йорданов, роден 2000 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: юноши старша
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
ІІІ място – Държавно първенство /10м. 40 изстрела микс/ - гр. Търговище
ІІІ място – Държавно първенство /10м. 60 изстрела / - гр. Търговище
І място – Държавен турнир „купа ВАРНА“ /10м. 60 изстрела/ - гр. Варна
І място – Държавен турнир „Търговище“ /10м. 60 изстрела/ - гр. Търговище

Стелиян Бошнаков, роден 2003 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: юноши младша
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
І място – Държавно първенство /50м. 60 изстрела легнал / - гр. София
ІІІ място – Държавен турнир „купа ВАРНА“ /10м. 60 изстрела./ - гр. Варна

Севдим Емурла, роден 2002 год.
треньор : Иван Касчийски
възрастова група: юноши младша
дисциплина /категория/: пистолет
състезания и класиране:
ІІ място – Държавно първенство /10м. 60 изстрела / - гр. Търговище
І място – Държавно първенство /10м. 60 изстрела / отборно - гр. Търговище
ІІІ място – Държавно първенство отборно – гр.Стара Загора

Радослав Янков, роден 2003 год.
треньор : Иван Касчийски
възрастова група: юноши младша
дисциплина /категория/: пистолет
състезания и класиране:
ІІІ място – Държавно първенство /10м. 60 изстрела / - гр. Търговище
ІІІ място – Държавно първенство отборно /50м. 60 изстрела/ - гр. Стара Загора

Мирослав Мирчев, роден 2003 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: юноши младша
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
ІІІ място – Държавно първенство /50м. 60 изстрела легнал / - гр. София

Слав Стоянов, роден 2004 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: момчета
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
ІІІ място – Държавно първенство /50м. 30 изстрела легнал / - гр. София
І място – Държавен турнир „купа ВАРНА“ /10м./ - гр. Варна;
І място – Държавен турнир „Не на дрогата“ /10м./ - гр. Варна


 

ФУТБОЛЕН КЛУБ ДОРОСТОЛ – СИЛИСТРА
Председател - Деян Дечев

Виктор Иванов, роден 2005 год.
треньор: Деян Дечев
възрастова група: деца /U15/
дисциплина /категория/: футбол
състезания и класиране:
ІІ място – Зонално първенство „Варна“ /Североизточна България/ - деца /U15/
ІІІ място – Национален турнир „Млади футболни звезди на България“ - гр. Бургас
ІV място – Зонално първенство „Варна“ /Североизточна България/ - деца /до 14 г./
Полузащитник с 21 гола за 2019г. Повикан за националния отбор на България.

Алиджан Алексиев, роден 2005 год.
треньор: Деян Дечев
възрастова група: деца /U15/
дисциплина /категория/: футбол
състезания и класиране:
ІІ място – Зонално първенство „Варна“ /Североизточна България/ - деца /U15/
ІІІ място – Национален турнир „Млади футболни звезди на България“ - гр. Бургас
ІV място – Зонално първенство „Варна“ /Североизточна България/ - деца /до 14 г./
Награда за Голмайстор и Най-добър нападател на Национален турнир „Млади футболни звезди на България“ - гр. Бургас. Нападател с 27 гола за 2017 г.


Критерии за определяне на номинацията
"Десетте най-добри спортисти на Силистра за 2019 година"



Адрес за печат: http://www.silistra.bg/print.php?id=6717
Пълна версия на сайта: http://www.silistra.bg/index.php?op=news&id=6717