gerb

ОБЩИНА СИЛИСТРА

ул. "Симеон Велики" №33
7500 Силистра
Тел.: (086) 816 333, Факс: (086) 823 333
E-mail: mayor@silistra.bg

ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА НОМИНАЦИЯТА "ДЕСЕТТЕ НАЙ-ДОБРИ СПОРТИСТИ НА СИЛИСТРА ЗА 2021 Г."


picture

Публикувано на 13 декември 2021 г.


На 22 декември в Салона на Община Силистра от 14:00 ч. ще се състои церемонията по награждаване на най-изявените ни спортисти. Номинираните спортисти може да видите на презентацията.


 

СПОРТЕН КЛУБ ПО БАСКЕТБОЛ ДОРОСТОЛ
Председател – Лъчезар Тодоров

  1. Михаил Калинов, роден/а 2007 год.
    треньор: Светлана Тодорова
    възрастова група: кадети 14г., юноши 15г., 16г.
    дисциплина /категория/: баскетбол
    класиране, състезания и място на провеждане:
    ІІІ място – Световно първенство по баскетболни умения FIBA Skills Challenge – гр. София
    І място – Държавно първенство /първа дивизия/ - гр. Силистра
    ІІІ място – Купа България – гр. Ботевград
    ІІІ място – Държавно първенство /елитна група/ - гр. Русе
    Национален състезател на България /отбори – юноши 15г. и юноши 16г./
  2. Преслав Еленков, роден/а 2005 год.
    треньор: Светлана Тодорова
    възрастова група: юноши 16г. и 19г.
    дисциплина /категория/: баскетбол
    класиране, състезания и място на провеждане:
    І място – Държавно първенство /първа дивизия/ - гр. Габрово
    ІІІ място – Купа България – гр. Ботевград
    ІІІ място – Държавно първенство /елитна група/ - гр. Русе
  3. Галин Георгиев, роден/а 2006 год.
    треньор: Светлана Тодорова
    възрастова група: юноши 16г.
    дисциплина /категория/: баскетбол
    класиране, състезания и място на провеждане:
    ІІІ място – Купа България – гр. Ботевград
    ІІІ място – Държавно първенство /елитна група/ - гр. Русе
    Национален състезател на България /юноши 16г./ и определен за най-добър борец на България на Финал на Купа България в гр. Ботевград
  4. Борис Димитров, роден/а 2010 год.
    треньор: Светлана Тодорова
    възрастова група: момчета 12г. и кадети 14г.
    дисциплина /категория/: баскетбол
    класиране, състезания и място на провеждане:
    І място – Държавно първенство /първа дивизия/ - гр. Силистра
    ІІІ място – Държавно първенство /момчета 12г./ - гр. Ботевград
  5. Мирослав Станчев, роден/а 2009 год.
    треньор: Светлана Тодорова
    възрастова група: момчета 12г. и кадети 14г.
     дисциплина /категория/: баскетбол
    класиране, състезания и място на провеждане:
    І място – Държавно първенство /първа дивизия/ - гр. Силистра
    ІІІ място – Държавно първенство /момчета 12г./ - гр. Ботевград

 


 

СТРЕЛКОВИ КЛУБ „СНАЙПЕР 92”
Председател - Златко Нотев

  1. Гинка Дачева, роден/а 1974 год.
    треньор : Иван Касчийски
    възрастова група: жени
    дисциплина /категория/: пистолет
    класиране, състезания и място на провеждане:
    ІІ място – Държавно първенство /10м. 60 изстрела/ - гр. Търговище
    ІІ място – Държавен турнир /10м. 60 изстрела/ - гр. Търговище
  2. Ванина Илиева, роден/а 2002 год.
    треньор : Иванка Димитрова
    възрастова група: девойки старша
    дисциплина /категория/: пушка
    класиране, състезания и място на провеждане:
    ІІ място – Държавно първенство /50м. 3х20 изстрела от три положения/ - гр. София
    ІІ място – Държавно първенство /50м. 60 изстрела легнал/ - гр. София
  3. Теа Димитрова, роден/а 1997 год.
    треньор : Иванка Димитрова
    възрастова група: жени
    дисциплина /категория/: пушка
    класиране, състезания и място на провеждане:
    ІІІ място – Държавно първенство /50м. 60 изстрела легнал/ - гр. София
    ІІІ място – Държавно първенство /10м. 40 изстрела микс/ - гр. Търговище
  4. Боян Йорданов, роден/а 2001 год.
    треньор : Иванка Димитрова
    възрастова група: мъже
    дисциплина /категория/: пушка
    класиране, състезания и място на провеждане:
    ІІІ място – Държавно първенство /10м. 60 изстрела/ - гр. Търговище
    ІІІ място – Държавно първенство /10м. 40 изстрела микс/ - гр. Търговище
  5. Георги Георгиев, роден/а 2001 год.
    треньор : Иванка Димитрова
    възрастова група: юноши старша
    дисциплина /категория/: пушка
    класиране, състезания и място на провеждане:
    ІІІ място – Държавно първенство /10м. 60 изстрела/ - гр. Търговище
  6. Мирослав Мирчев, роден/а 2003 год.
    треньор : Иванка Димитрова
    възрастова група: юноши старша
    дисциплина /категория/: пушка
    класиране, състезания и място на провеждане:
    ІІІ място – Държавно първенство /50м. 60 изстрела легнал/ - гр. София

 


 

ПЛУВЕН КЛУБ – ДОРОСТОЛ
Председател - Венелин Великов

  1. Магдалена Пепегова, роден/а 2007 год.
    треньор : Веселин Суров
    възрастова група: девойки младша възраст
    дисциплина /категория/: плуване
    класиране, състезания и място на провеждане:
    І място – Държавно лично отборно първенство /50 м. гръб/ 25м. басейн – гр. Бургас
    І място – Държавно лично отборно първенство /100 м. гръб/ 25м. басейн – гр. Бургас
    ІІ място – Държавно лично отборно първенство /100 м. гръб – жени/ – гр. Бургас
    ІІ място – Държавно лично отборно първенство /100 м. гръб – жени/– гр. София
    ІV място – Държавно лично отборно първенство /50 м. гръб – жени/ – гр. София
    ІІ място – Държавно отборно първенство /200 м. гръб – жени/ – гр. София
    ІІІ място – Държавно отборно първенство /100 м. гръб – жени/ – гр. София
    Национален рекорд за девойки младша възраст на 50 м. гръб в гр. Бургас
    Национален рекорд за девойки младша възраст на 100 м. гръб в гр. Бургас
    Национален рекорд за девойки младша възраст на 50 м. гръб /50 м. басейн/ в гр. София
    Национален състезател
    1. Дарен Кирилов, роден/а 2007 год.
      треньор : Христо Бончев
      възрастова група: юноши младша възраст
      дисциплина /категория/: плуване
      класиране, състезания и място на провеждане:
      І място – Държавно лично отборно първенство /400 м. съчетано плуване/ 25м. басейн – гр. Бургас
      І място – Държавно лично отборно първенство /200 м. бътерфлай/25м. басейн – гр. Бургас
      ІІ място – Държавно лично отборно първенство /200 м. съчетано плуване/ 25м. басейн – гр. Бургас
      І място – Държавно лично отборно първенство /400 м. съчетано плуване / 50м. басейн – гр. Варна
      І място – Държавно лично отборно първенство /200 м. съчетано плуване / 50м. басейн – гр. Варна
      І място – Държавно лично отборно първенство /200 м. бътерфлай/ 50м. басейн – гр. Варна
      ІІ място – Държавно лично отборно първенство /50 м. бътерфлай/ 50м. басейн – гр. Варна
    2. Христо Струмски, роден/а 2008 год.
      треньор : Христо Бончев
      възрастова група: юноши младша възраст
      дисциплина /категория/: плуване
      класиране, състезания и място на провеждане:
      ІІІ място – Държавно първенство /200 м. съчетано плуване/ 25м. басейн – гр. Бургас
      І място – Международен турнир /50 м. бруст/- с. Кранево
      І място – Международен турнир /100 м. бруст/- с. Кранево
      І място – Международен турнир /50 м. кроул/- с. Краневo
      І място – Международен турнир /200 м. кроул/- с. Кранево
      І място – Международен турнир Talant cup /50 м. съчетано плуване /- гр. София
      І място – Международен турнир Talant cup /200 м. съчетано плуване /- гр. София
    3. 4.      Емилиян Николов, роден/а 2005 год.
      треньор : Веселин Суров
      възрастова група: юноши старша възраст
      дисциплина /категория/: плуване
      класиране, състезания и място на провеждане:
      ІІІ място – Държавно първенство /50 м. бруст/ 25м. басейн – гр. Бургас

 


 

СПОРТЕН КЛУБ ПО СТРЕЛБА С ЛЪК – ДИНАМИКС
Председател – Мирослав Петров Миткин

  1. Мирослав Мирославов Миткин, роден/а 2001 год.
    треньор : Явор Христов
    възрастова група: младежи до 21г.
    дисциплина /категория/: компаунд

класиране, състезания и място на провеждане:
I място – Държавно първенство /на открито/– гр. Русе
III място – Държавно първенство /на закрито/– гр. Русе
II място – Национален турнир /на открито/ - гр. Русе
I място – Национална купа /на открито/– гр. Елин Пелин

 


 

СПОРТЕН КЛУБ ЗА ХОРА С УВРЕЖДАНИЯ – ДОРОСТОЛ 2011
Председател - Добромир Удрев

  1. Станимир Иванов, роден/а 1986 год.
    треньор : Добромир Удрев и Валери Атанасов
    възрастова група: мъже
    дисциплина /категория/: Тандемно колоездене и Шоудаун /спорт за незрящи/
    класиране, състезания и място на провеждане:
    I място - Държавно първенство по тандемно колоездене - гр. Обзор
    II място - Държавно индивидуално първенство по Шоудаун -  гр. София
    III място – Държавно отборно първенство по Шоудаун - гр. Силистра

 


 

СПОРТЕН КЛУБ „АРМСПОРТ СИЛИСТРА“
Председател - Йордан Цонев

  1. Божидар Симеонов, роден/а 1998 год.
    възрастова група: мъже
    дисциплина /категория/: Канадска борба /до 100 кг./
    класиране, състезания и място на провеждане:
    I място - дясна ръка - Световно първенство по канадска борба– гр. Букурещ
    II място – лява ръка – Европейско първенство по канадска борба - гр. Вилнюз
    II място – дясна ръка – Европейско първенство по канадска борба - гр. Вилнюз
    I място – лява ръка - Държавно първенство по канадска борба– гр. Белоградчик
    I място – дясна ръка - Държавно първенство по канадска борба– гр. Белоградчик
  2. Йордан Цонев, роден/а 1996 год.
    треньор : Красимир Костадинов
    възрастова група: мъже
    дисциплина /категория/: Канадска борба /до 100 кг./
    класиране, състезания и място на провеждане:
    I място - лява ръка - Световно първенство по канадска борба– гр. Букурещ
    I място – лява ръка – Европейско първенство по канадска борба - гр. Вилнюс
    I място – дясна ръка – Европейско първенство по канадска борба - гр. Вилнюс
    I място – лява ръка - Държавно първенство по канадска борба– гр. Белоградчик
    I място – дясна ръка - Държавно първенство по канадска борба– гр. Белоградчик

 


 

СПОРТЕН КЛУБ ПО ДЖУ-ДЖУЦУ И ЛИЧНА ЗАЩИТА-РОНИН
Председател – Алтан Мехмед

  1. Атила Неджат, роден/а 2010 год.
    треньор: Алтан Мехмед
    възрастова група: юноши старша възраст
    дисциплина /категория/: джу-джицу
    класиране, състезания и място на провеждане:
    І място – Държавен шампионат - гр. Ловеч
    ІІI място – Национална купа – гр. Бургас
  2. Селин Неджат, роден/а 2006 год.
    треньор: Алтан Мехмед
    възрастова група: девойки
    дисциплина /категория/: джу-джицу
    класиране, състезания и място на провеждане:
    ІІ място – Държавен шампионат - гр. Ловеч
    І място – Национална купа – гр. Бургас
  3. Сияна Асенова, роден/а 2011 год.
    треньор: Алтан Мехмед
    възрастова група: девойки старша възраст
    дисциплина /категория/: джудо и джу-джицу
    класиране, състезания и място на провеждане:
    ІІІ място – Държавен шампионат - гр. Ловеч
    ІІ място – Национална купа – гр. Бургас
    ІІІ място – Национален турнир - гр. Перник

 


 

СПОРТЕН КЛУБ ПО ДЖУ-ДЖУЦУ „БАГАИН“ – СИЛИСТРА
Председател – Неделчо Цвятков

  1. Ивайло Стефанов, роден/а 2006 год.
    треньор: Цветан Цвятков
    възрастова група: кадети
    дисциплина /категория/: 79 кг.
    класиране, състезания и място на провеждане:
    ІІ място – Държавно първенство по джу-джуцу - гр. Ловеч
    ІI място – Републикански турнир по самбо – гр. Панагюрище
    VІI място – Държавен личен шампионат по джудо – гр. Пазарджик
  2. Велислав Костов, роден/а 2004 год.
    треньор: Цветан Цвятков
    възрастова група: младежи до 18г.
    дисциплина /категория/: 66 кг.
    класиране, състезания и място на провеждане:
    ІІ място – Държавно първенство по джу-джуцу - гр. Ловеч
    V място – Държавен личен отборен шампионат по самбо – гр. Панагюрище

 


 

СПОРТЕН КЛУБ ПО САМБО БАГАИН СИЛИСТРА
Председател – Златко Цвятков

  1. Стоян Стоянов, роден/а 2003 год.
    треньор: Златко Цвятков
    възрастова група: младежи, мъже
    дисциплина /категория/: 100 кг.
    класиране, състезания и място на провеждане:
    IІІ място – Държавен личен отборен шампионат по самбо до 20г. /+98кг./- гр. Панагюрище
    V място – Държавен личен отборен шампионат по самбо до 18г. /+98кг./- гр. Панагюрище
    IІІ място – Държавно първенство по джу-джуцу /+78кг./- гр. Ловеч
    І място /5 златни медала в отделните дисциплини и комплексно/– Държавно първенство по силов трибой /105кг./- гр. Хасково
    V място – Държавен личен шампионат по джудо /100кг./- гр. Пазарджик

Критерии за определяне на номинацията
"Десетте най-добри спортисти на Силистра за 2021 година"


 


Адрес за печат: http://www.silistra.bg/print.php?id=8771
Пълна версия на сайта: http://www.silistra.bg/index.php?op=news&id=8771